Een participant verstrekt durfkapitaal aan onderneming in de vorm van een achtergestelde geldlening. De lening kan worden omgezet in aandelen.
De participatiemaatschappij kan dit recht op ieder moment inroepen. De overeenkomst betreft een leningovereenkomst waarin je zelf de rente en aflossing moet bepalen.
De lening is achtergesteld, dat wil zeggen dat de opeisbaarheid van de lening komt nadat andere leningen of crediteuren zijn betaald. Dit heeft als voordeel dat het bedrag van de lening tussen Eigen en Vreemd Vermogen in zit.
Het contract bevat ook een gedeelte dat gaat over de conversie van de lening in aandelen. Wij hebben een mogelijke waardeberekening voor de aandelen opgenomen. Je kan hier ook een andere waardering voor afspreken.
Bevat bepalingen over:
– hoogte lening;
– rente en rentetermijnen;
– aflossing;
– achterstelling;
– conversie;
– rechtskeuze.
Reviews
Er zijn nog geen beoordelingen.